فروش انواع میوه خشک استوایی وارداتی مکعبی و اسلایس اعلا

میوه خشک هایی که امروزه در بازار خرید و فروش می شود از تنوع بسیار گسترده تری نسبت به قبل برخوردار است که به عنوان مثال می توان انواع میوه خشک های وارداتی از کشورهایی استوایی را مثال زد که عمدتاً شکلی مکعبی و حبه ای داشته و البته به شکل اسلایس شده نیز وارد می شوند.

شرکت پخش انواع میو ه خشک استوایی وارداتی

یکی از محصولاتی که توسط شرکت های وارد کننده و پخش کننده ی انواع آجیل در شهرهای مختلف توزیع می گردد؛ انواع میوه خشک است که در دو نوع ایرانی و وارداتی عرضه می شود.

اما یکی از بهترین مواردی که به میوه خشک های وارداتی اختصاص دارد؛ انواع میوه خشک استوایی است؛ پاپایا، زنجبیل، انبه، طالبی از جمله مثال هایی است که در این باره وجود دارد.

اما نکته ی اساسی که باید در جهت جلب رضایت مشتری و افزایش فروش مورد توجه قرار گیرد، ارائه ی محصول طبق انتظار مشتری است؛ امری که در مورد میوه خشک های استوایی به مواردی مانند انتخاب نوع محصول، کیفیت و البته نوع عرضه از نظر فله یا بسته بندی بودن آن بستگی دارد.

به عنوان مثال، انتخاب زنجبیل حبه به عنوان یک محصول پرفروش در ابتدای شروع به توزیع در یک شهر جدید گزینه ای مناسب خواهد بود و به تدریج می توان سایر گزینه ها را نیز معرفی و به فروش رساند.

واردات انواع میوه خشک خارجی درجه یک

ارائه ی محصولات متنوع در حوزه های مختلف در بسیاری از موارد مورد استقبال قرار گرفته و این اتفاق برای بسیاری از مشتریان خوشایند است؛ بنابراین در حوزه ی آجیل و خشکبار، بخش قابل توجهی از محصولات قابل ارائه در بازار از طریق واردات تأمین می شود.

در این باره می توان میوه های استوایی خشک شده را مثال زد که دامنه ی قابل توجهی از میوه خشک های حبه و اسلایس را شامل می شوند.

همچنین میوه خشک های خارجی دیگری با کیفیت های درجه یک از آمریکا وارد کشور می شود که خود بازار فروش خوبی دارد؛ مواردی چون کرنبری و بلوبری.

علاوه بر این می توان به خشکبار وارداتی نیز اشاره کرد؛ چیپس میگو، ماکادمیا، آجیل مالزی، آجیل هندی، چیزبال که اگر چه داخل کشور نیز تولید می شود، اما کیفیت رقم خارجی آن بهتر بوده و بسیاری از مشتریان این نوع را بیشتر می پسندند.

با توضیحات بیان شده و با در نظر گرفتن این مطلب که کشور ایران خود در زمینه ی تولید میوه خشک ایرانی از قابلیت های بالایی برخوردار بوده و اتفاقاً ارقام ایرانی نیز مشتریان زیادی دارند، ارائه ی ارقام خارجی در کنار محصولات داخلی می تواند تنوع بیشتری برای مشتری ایجاد کرده و بر افزایش معاملات در این حوزه تأثیر گذار باشد.

فروش اینترنتی بهترین میوه خشک های حبه ای

امروزه بسیاری از افراد محصولات مد نظر خود را در اینترنت جست و جو کرده و از طریق فروشگاه ها و سایت های اینترنتی اقدام به سفارش می کنند؛ بنابراین این روش در خصوص انواع آجیل نیز کاربرده گسترده ای پیدا کرده و همچنین میوه خشک خارجی و ایرانی در این بستر عرضه می شود.

اما قطعاً اگر آگاهی کافی در زمینه ی انواع مختلف، کیفیت ها و قیمت ها داشته باشیم می توانیم خریدی لذت بخش داشته باشیم.

به عنوان مثال در خرید و سفارش میوه خشک های تایلندی یا همان حبه ای بایستی بحث تاریخ تولید و انقضا و تازگی بار مورد توجه باشد؛ در این خصوص بهره گیری از یک کارشناس فروش تخصصی می تواند ما را بهتر به نتیجه برساند.

از طرف دیگر در صورتی که سایت ها و منابعی را انتخاب کنیم که دست اول بوده و به تعهدات خود به مشتری پای بند هستند، می توان هم در مورد قیمت آجیل میوه خشک و هم سایر فاکتورهایی که بیان شد، با اطمینان کافی قدم برداشت.

انواع چیپس میوه استوایی مکعبی

با این که چند سالی است از آغاز فروش میوه خشک های استوایی به ایران می گذرد، اما هنوز هم افراد زیادی هستند که این محصولات را به درستی نمی شناسند.

اما همان گونه از اسم میوه خشک استوایی پیداست، این محصولات مربوط به مناطق گرمسیری جهان نظیر استوا هستند؛ کشورهایی نظیر تایلند که انواع میوه را هم به صورت تازه خوری و هم بعدا از خشک کردن در شکل هایی چون مکعبی و حبه ای یا اسلایس عرضه می کنند.

برخی از انواع چیپس میوه استوایی

  • انبه
  • طالبی
  • پاپایا
  • پوملو
  • زنجبیل
  • آناناس رنگی

همان طور که مشاهده می کنید محصولی مانند طالبی در داخل ایران نیز کشت و حتی خشک می گردد اما تفاوت عمده در میوه خشک های استوایی با ارقام مشابه ایرانی در چیست؟

در پاسخ می توان به مواردی چون استفاده از ماشین آلات متفاوت خشک کنی و نیز تفاوت روش تولید میوه خشک حبه ای و شکل حبه ای آن ها اشاره کرد.

به طوری که محصولات ایرانی بیشتر اسلایس شکل هستند و در مقابل محصولات تایلندی هم به شکل اسلایس و هم در اشکال حبه ای تولید می گردند.

قیمت عمده میوه خشک استوایی ممتاز

طرز تهیه میوه خشک حبه ای با آن چه در داخل کشور رایج است تفاوت قابل توجهی دارد؛ استفاده از دستگاه ها خشک کن انجمادی برای تولید محصولات استوایی و در مقابل دستگاه های حرارتی مانند مدل های کابینتی در ایران از جمله تفاوت های مهم و ابتدایی این دو محصول است.

بنابراین واضح است که با توجه به این تفاوت در روش تولید، قیمت میوه خشک استوایی نیز با موارد مشابه داخلی آن متفاوت باشد.

به طور مثال انبه حبه قیمت پایین تری در مقایسه با انبه اسلایس ایرانی دارد؛ البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که خود انبه به کشور وارد می شود و سپس با روش حرارتی خشک می گردد و در واقع باز هم ماده ی اولیه ی آن وارداتی است و بنابراین در بحث قیمت گذاری، نرخ ارز نیز تأثیر زیادی دارد.

طالبی و آناناس از جمله دیگر گزینه هایی است که هم میوه خشک حبه ای آن و هم رقم ایرانی آن وجود دارد.

عرضه میوه خشک ممتاز خارجی فله

فکر می کنید میزان موفقیت یک فروش به چه عواملی بستگی دارد و به طور مثال چه زمانی می توان در بحث عرضه میوه خشک چه در ارقام داخلی و چه خارجی معاملات بسیار خوبی داشت؟

بدون شک این امر بستگی به عوامل مختلفی دارد؛ از گزینه هایی که مربوط به خود محصول می شود نظیر کیفیت و قیمت گرفته تا نحوه ی ارتباط با مشتری.

بدون شک اگر در هر دو موضوع بیان شده حرفه ای رفتار کنیم و در کنار ارائه ی کیفیت مناسب و نرخ مناسب از قیمت میوه خشک حبه ای، بتوانیم رفتار با مشتری را نیز مدیریت کنیم، موفقیت بیشتری خواهیم داشت.

حتی می توان گفت امروزه مشتریان زیادی هستند که به رفتار فروشنده توجه ویژه ای دارند و حتی حاضرند یک محصول را با قیمت بالاتر اما از یک فروشنده ی دلسوز و حرفه ای و خوش رفتار خریداری نمایند.

بازار فروش آجیل میوه استوایی

بسیاری از کسانی که در کار پخش و ارائه ی محصولات آجیلی فعال هستند مایلند محصولات خارجی نظیر میوه های خشک استوایی را نیز به مشتریان خود عرضه نمایند؛ چرا که این محصولات امروزه طرفداران زیادی دارند و از مشتریان ایرانی گرفته تا مسافران خارجی، اقدام به خرید آن می کنند.

البته آجیل های میوه ی زیادی در این حوزه وجود دارد اما بدون شک نمی توان در ابتدای شروع به کار همه ی آن ها را عرضه کرد؛ چرا که ممکن است شهر به شهر و حتی منطقه به منطقه بازخوردهای متفاوتی از این محصولات داشته باشیم.

به عنوان مثال زنجبیل حبه یک محصول عمدتاً پرطرفدار است اما با این حال در برخی از شهرها مورد استقبال قرار نگرفته و بنابراین یک بازاریاب و پخش کننده خوب باید به این نکته توجه داشته باشد.

همچنین بایستی در کنار ارائه ی انتخاب درست در مورد قیمت میوه های خشک استوایی نیز متناسب با نوع بازار رفتار نماید.

شرکت بازرگانی وارد کننده میوه خشک استوایی

همان طور که می دانید امروزه شرکت های بازرگانی زیادی در حوزه ی خرید و فروش انواع آجیل و خشکبار و حتی میوه های خشک صنعتی فعالیت می کنند.

اما بخشی از این شرکت ها نیز اقدام به واردات و عرضه ی ارقام خارجی می کنند؛ امری که سبب شده تعداد محصولات خشکباری در بازار ایران بسیار متنوع تر از گذشته باشد.

اما مبادی واردات این محصولات از کجاست و آیا میوه خشک های استوایی به عنوان بخش مهمی از خشکبار وارداتی به صورت قانونی وارد می شود؟

در پاسخ باید گفت که در چند ساله ی اخیر هم به روش قانونی و هم به صورت غیر رسمی، واردات میوه خشک های استوایی انجام گرفته است.

هر دو روش بیان شده کاستی و نارسایی خود را دارند و نمی تون گفت که به عنوان مثال واردات قانونی موجب می شود تا بهترین شرایط را برای خرید داشته باشیم.

چرا که پیش آمده یک بار مانند نارگیل حبه آن قدر در گمرک بماند که رنگ و کیفیت اولیه ی خود را از دست بدهد؛ در حالی که مدت زمان استفاده از میوه خشک های استوایی به طور معمول یک سال است!

در مقابل واردات قاچاق نیز ممکن است از نظر کیفیت و نداشتن تاریخ تولید و انقضاء و فروش بارهای کهنه مورد چالش واقع شود.

با این حال اگر در انتخاب منبع برای خرید میوه خشک دقت نماییم، می توانیم از حیث سلامت، کیفیت و حتی قیمت خریداری شده اطمینان کافی داشته باشیم.

قیمت میوه خشک وارداتی در بازار ایران

میوه خشک وارداتی به دو صورت خرده فروشی و عمده فروشی در بازار کشور معامله می شود و هر کدام مشتریان زیادی دارد.

به طور کلی بارهای تایلندی که بخش مهمی از میوه خشک های وارداتی هستند، در کارتن های پلمپ شده و در وزن های 20 کیلو وارد می شوند که خود شامل پک های 5 کیلویی از یک میوه ی خاص می باشند.

البته گزینه هایی مانند کرنبری، بلوبری و گوجی بری به لحاظ نوع بسته بندی و حتی وزن، متفاوت هستند.

در بحث قیمت نیز محصولات حبه ای هر یک نرخ خاص خود را دارند، قیمت هایی که در حال حاضر معمولاً از 50 هزار تومن به ازای هر کیلو شروع شده و در برخی از موارد مانند بلوبری از 200 هزار تومن نیز تجاوز می کند!

نرخ های بیان شده مربوط به قیمت های خرید عمده است و بی شک اگر قصد خرید به صورت خرده را داشته باشید، با اعدادی بسیار بیشتری روبه رو خواهید بود.

لیست قیمت میوه خشک 250 گرمی مخلوط چند میوه

یکی از بهترین مواردی که برای فروش میوه خشک می توان انتخاب کرد، مخلوط کردن آن است؛ این روش سبب می شود تا مشتری طعم ها و رنگ های متفاوتی را به صورت یک جا داشته باشد و همین تنوع در طعم و رنگ موجب جذب وی برای خرید گردد.

البته نحوه ی عرضه نیز مهم است و می توان از فروش فله و بسته بندی بهره گرفت که بی شک گزینه ی دوم هم به لحاظ موازین بهداشتی و هم از حیث کیفیت و ماندگاری، بیشتر مورد توجه می باشد؛ ضمن آن که خود بسته بندی حتی می تواند در انتخاب میوه خشک برای خرید مؤثر واقع شود.

اما مخلوط های چند میوه ای را می توان بسته به سلیقه، به صورت 5، 7، 8، 10 و حتی 14 تایی انتخاب کرد.

در واقع نمی توان در این باره استاندارد خاصی تعریف نمود و در بهترین حالت، این که چه تعدادی از میوه خشک را در بسته بندی استفاده کنیم، به بحث قیمتی که انتظار داریم، بستگی دارد.

نمونه بسته بندی های 250 گرمی و 500 گرمی از بهترین گزینه هایی هستند که برای این امر مورد استفاده قرار می گیرد و البته باز هم بسته به بازار هدف می تواند تغییر کند.

توزیع آجیل میوه خشک تایلندی نارگیل و توت فرنگی

اگر انواع میوه خشک را مشاهده و خریداری نموده باشید احتمالاً اسلایس های توت فرنگی را نیز در لیست محصولات عرضه شده در یک فروشگاه دیده اید؛ و یا نارگیل هایی که به صورت سفید و بدون پوست و نیز همراه با پوسته ی قهوه ای خود و در برش های اسلایس شده، در یک آجیل فروشی عرضه می شوند.

دو محصول اشاره شده میوه خشک هایی هستند که در داخل کشور تولید می شوند؛ اما جالب است بدانید که ارقام تایلندی آن ها نیز وارد و توزیع می شود.

نارگیل به شکل حبه و توت فرنگی به شکل میوه ی درسته و کامل؛ محصولاتی که مشتریان خود را داشته و توسط آجیل فروشی های مختلف عرضه می گردند.

البته تولید میوه خشک حبه در ایران نیز شروع شده و کم کم بازار خود را پیدا می کند.

اما مواردی مانند توت خشک حبه ای یا هویج حبه نیمه شکری نیز برای استفاده در صنایع فرآوری نیز بر اساس سفارش مشتری تولید می گردد.

مشخصات میوه خشک استوایی فله ای

اگر چه میوه خشک های استوایی شهرت زیادی در بازار ایران پیدا کرده اند و بسیاری از فروشندگان آجیلی ارقام متنوعی از این محصولات را در فروشگاه خود و متناسب با سلایق مشتریان مختلف عرضه می کنند؛ اما هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که اطلاع زیادی در مورد ظاهر و مشخصات میوه خشک تایلندی ندارند.

این محصولات را از میوه های استوایی نظیر انبه، پاپایا، پوملو، آناناس و حتی زنجبیل تولید می کنند؛ به این صورت که این موارد را خمیر کرده و با افزودن افزودنی های مشخص و به اشکال حبه ای و یا اسلایس خشک می کنند.

اگر چه این محصولات به شکل قاچاق نیز وارد می شوند اما در حالت استاندارد، می توان آن ها را به شکل کارتن های فله ی 20 کیلویی که دارای تاریخ تولید و انقضاء هستندT مشاهده کرد.

رنگ زرد زنجبیل و آناناس، پوملو سبز رنگ، انبه نارنجی رنگ و حتی آناناس های چهار رنگ و بسیاری از موارد دیگر، با شکل ریز و مکعبی که دارند برای بسیاری از مشتریان جذاب بوده و فله و یا بسته بندی شده به فروش می رسند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما