قیمت میوه خشک بسته بندی ویژه صادرات به بازار جهانی

قیمت میوه خشک بسته بندی

قیمت میوه خشک بسته بندی ویژه صادرات به بازار جهانی بر اساس نوع کشور متفاوت می باشد؛ در واقع با توجه به این که کیفیت درخواستی از میوه خشک و بسته بندی در همه ی کشورهای وضعیت مشابهی ندارد، بنابراین بایستی پس از سنجش این دو موضوع، نرخ مناسب جهت تجارت مشخص شود.

صادرات میوه خشک بسته بندی به اروپا

کشورهای اروپایی بازار هدف خوبی برای انواع میوه خشک های باکیفیت ایرانی هستند، و اگر در این حوزه بحث سنجش نیاز مشتری به لحاظ میزان کیفیت مورد تقاضا، تنوع محصول و نوع بسته بندی میوه خشک در اروپا به درستی شناسایی و در تولید مورد توجه قرار گیرد، می توان سهم خوبی از تجارت به این کشورها را از آن ایران نمود.

این امر با افزایش قیمت میوه خشک سال 97 اهمیت بیشتری یافته چرا که قیمت خرید محصولات از ایران برای بسیاری از کشورها به صرفه بوده و بنابراین موقعیت های عالی برای تجارت میوه خشک نیز ایجاد شده است.

به عنوان مثال روسیه کشوری است که ظرفیت زیادی برای واردات میوه خشک از ایران دارد و شرکت هایی که توانسته اند گام های خوبی در این زمینه بردارند، حجم بالایی از میوه خشک تولیدی خود را برای این بازار در نظر می گیرند.

اما همان گونه که در عنوان این مطلب بیان شد، صحبت از صادرات میوه خشک به صورت بسته بندی است و نه فله ای.

در واقع تجارت در این حوزه زمانی کاملاً به نفع اقتصاد کشور خواهد بود که به صورت بسته بندی و با یک برند ایرانی انجام شود.

تجارت جهانی میوه خشک بسته بندی

صحبت از تجارت جهانی میوه خشک است؛ ظرفیتی بالغ بر8 میلیارد جمعیت که حجم بسیار بالایی است و با توجه به این که نیاز به مصرف انواع میوه جات خشک در بسیاری از کشورها بالاست، بنابراین تولید میوه خشک در ایران بستر مناسبی جهت توسعه ی تجارت جهانی این محصول محسوب می شود.

اما کشورها از نظر شرایط خرید متفاوت اند؛ برخی به دنبال خرید ارزان ترین میوه خشک هستند و گروهی نیز مایلند بهترین کیفیت های تولید شده را وارد نمایند.

این امر در خصوص بسته بندی نیز وجود دارد و بسته بندی میوه خشک صادراتی نیز باید با در نظرگرفتن شرایط مورد قبول در کشور مقصد انجام گیرد.

بدیهی است که برای هر کدام از گروه های مشتریان در بازار جهانی، انواع میوه خشک قابلیت تولید و ارائه را دارد و تنها کافی است بازار به درستی شناخته شده و متناسب با هر کشور، میوه خشک را تولید و صادر کرد.

بسته بندی مخلوط میوه خشک 98

اما یکی از بهترین روش های تجارت و فروش میوه خشک، به صورت مخلوط می باشد چرا که ترکیبی از طعم ها و مزه های گوناگون در کنار رنگ های جذاب و متفاوت برای بسیاری از مشتریان، جذابیت بیشتری در مقایسه با فروش محصولات به صورت ساده و تکی خواهد داشت.

این نوع بسته بندی دو قابلیت ویژه دارد؛ از یک نظر در بحث تعیین قیمت میوه خشک مخلوط متناسب با بازار هدف، می توان در چیدمان و ترکیب انتخابی میوه خشک ها و نسبت هایی را انتخاب کرد که به عدد دلخواه قیمتی رسید.

از طرفی و به ویژه برای صادرات، مخلوط 7 یا 8 میوه ای که در هر فصل انتخاب می شود، می تواند بر اساس میوه ی فصل تنظیم گردد.

مانند سایر میوه خشک ها بهترین روش فروش انتخاب میوه خشک بسته بندی شده است.

البته واضح است که با افزایش قیمت میوه خشک سال ۹۸ هزینه های بسته بندی نیز تغییر می کند اما این مطلب از نظر مشتری که شناخت کافی از بازار دارد قابل حل است.

 بهترین کیفیت میوه خشک بسته بندی

بهترین کیفیت میوه خشک بسته بندی

بهترین کیفیت میوه خشک بسته بندی چه ویژگی هایی دارد؟ واضح است که در این مورد هم کیفیت خود میوه خشک مطرح است و هم بسته بندی و علاوه بر این که میوه خشک های انتخابی باید استانداردهای کیفی لازم را داشته باشند، جنس، سایز، ابعاد و کیفیت بسته بندی نیز باید متناسب انتخاب شود.

البته هر بازار نیاز متفاوتی برای بهترین میوه خشک بسته بندی دارد و به طور مثال بسته بندی که برای صادرات به کشورهای با قدرت اقتصادی بالا انتخاب می شود باید با میوه خشک بسته بندی که مناسب بازارهای ضعیف تر است متفاوت باشد.

در هر حال وجود تنوع بالا از انواع نمونه بسته بندی میوه خشک این امکان را به مشتریان داده تا با تطابق نیازها و سلایق خود بهترین مورد را انتخاب نماید.

تولید میوه خشک بسته بندی شده در اندازه های مختلف

بدیهی است که نیاز مشتریان به مصرف انواع میوه خشک از نظر کیفیت، تنوع، طعم و بسته بندی در درجه ی یکسانی قرار نداشته و هر یک نیازها و سلایق خود را دارند.

این امر در خصوص بسته بندی های میوه خشک به لحاظ اندازه و ابعاد نیز صدق می کند.

به طور مثال ممکن است یک بازار از میوه خشک های با بسته بندی های کوچک استقبال نماید و در مقابل مشتریانی، خرید میوه خشک های با بسته بندی در وزن های بالاتر را ترجیح دهند.

کافی است بدانیم چه درصدی از مشتری میوه خشک کدام یک از انواع بسته بندی را انتخاب می کنند؛ در این صورت اگر در تولید میوه خشک این موارد را مورد توجه قرار گیرد، می توان حجم قابل قبولی از فروش را تجربه کرد.

قاعدتاً این نکته در خصوص صادرات نیازمند حساسیت بیشتری است و هر چه دقیق تر و اصولی تر مورد توجه قرار گیرد، اهداف تجاری با سرعت و کیفیت بیشتری به پیش خواهند رفت.

کشور های وارد کننده میوه خشک بسته بندی شده

کشور های وارد کننده میوه خشک بسته بندی شده

با توجه به اهمیت صادرات میوه خشک و لزوم توسعه ی آن، شناخت بازارهای هدف میوه خشک و کشورهای مقصد یک پیش نیاز اساسی به شمار می رود.

اما بیان شد که بهترین حالت صادرات میوه خشک، فروش به صورت بسته بندی شده است و بنابراین برنامه ریزی باید در این بخش با قدرت بیشتری دنبال شود.

بازارهای مختلفی از جمله، آلمان، روسیه، کشورهای حوزه ی خلیج فارس و بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی می توانند در فهرست کشورهای مقصد برای صادرات میوه خشک بسته بندی ایرانی قرار گیرند.

اما این امر مستلزم داشتن اطلاعات درست و به روز در مورد استانداردها و الگوهای مصرفی میوه خشک به لحاظ کیفیت و بسته بندی در بازار مقصد خواهد بود.

بدون شک هر چه این شناخت بهتر و دقیق تر باشد می توان با ارائه ی عددی مناسب از قیمت میوه خشک درصد بسیار بیشتری از آن چه در حال حاضر در بازارهای صادراتی میوه خشک داریم، به ایران اختصاص دهیم.

خواص میوه خشک در چیست؟

خواص میوه خشک در چیست؟ و اصولاً چرا باید میوه را به صورت خشک شده مصرف کرد؟

بدیهی است که برای بسیاری از افراد مصرف میوه به صورت تازه پیشنهاد می شود چرا که هم دارای درصد آب بالایی است و هم برخی از خواص میوه از جمله مقادیر زیادی از ویتامین C را تنها با مصرف میوه ی تازه می توان دریافت نمود.

اما برخی از مزیت ها و خواص میوه خشک موجب می شود تا مصرف آن بعد از میوه تازه گزینه ی مناسبی باشد؛ قطعاً همه ی انواع میوه به صورت تازه در تمام طول سال در دسترس نیست و یا حمل و جابه جایی آن برای مصرف در مواردی مانند کوهنوردی کاری دشوار می باشد و بنابراین مصرف میوه خشک بهتر خواهد بود.

اما داشتن قند و کالری بالا، فیبر مناسب و البته طعم عالی میوه خشک از جمله خواصی است که می توان برای این محصول برشمرد و در کنار میوه های تازه و یا در صورت عدم دسترسی به ان، می توان انواع میوه خشک را نیز مورد استفاده قرار داد.

البته استفاده از میوه خشک صرفاً به موارد عرضه در بازار منتهی نمی شود؛ بلکه با آگاهی از طرز تهیه میوه خشک روی بخاری و موارد مشابه می توان بسیاری از میوه هایی که در معرض فساد می باشند خشک کرده و مورد استفاده قرار داد.

پرفروش ترین انواع میوه خشک در کشور

واضح است که آمار فروش تمامی محصولات یک حوزه به یک نسبت نمی باشد و برخی پرفروش تر بوده و برخی تنها مورد توجه درصد کمی از مشتریان قرار می گیرند.

این امر در بازار میوه خشک چگونه است؟ بدیهی است که پاسخ به این سؤال و استفاده از آن  برای فروش عمده میوه خشک در تهران و دیگر شهرها مؤثر واقع خواهد شد.

در این مورد دو بحث قیمت و کیفیت مطرح می شود و با توجه این که به تعداد قابل توجهی از مشتریان، کیفیت را در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند، بنابراین در خصوص میوه خشک نیز کیفیت اهمیت زیادی داشته و به مواردی مانندی رنگ و عطر و طعم و مزه بستگی دارد.

به عنوان مثال آلو شابلون از جمله پرفروش ترین میوه خشک های تولید شده در شهرهای مختلف محسوب می شود؛ چرا که طعمی فوق العاده داشته و حتی برای بسیاری از افراد، مصرف خشک شده ی آن نسبت به آلوی تازه لذت بخش تر است.

در مقابل پرتقال و یا نارنگی خشک از جمله محصولاتی هستند که به عنوان یک میوه خشک آجیلی کمتر مورد استقبال واقع می شوند.

در هر صورت با آگاهی لازم در مورد پرفروش ترین محصولات و همچنین دسترسی به بهترین منبع برای تهیه میوه خشک شرایط ایده آلی برای کسب سود بیشتر در بازار میوه خشک ایجاد می شود.

خرید و فروش میوه خشک بسته بندی شده در کشور

بسیاری از میوه خشک های تولید در کشور به شکل فله ای عرضه می شوند؛ در حالی که قیمت فروش عمده میوه خشک بسته بندی بیشتر بوده و بنابراین فروش در این حوزه با سود بیشتری همراه خواهد بود.

این امر برای مشتریان نیز با مزیت های بسیاری همراه است و بدون شک مواردی مانند بهداشت، ماندگاری و حفظ کیفیت میوه خشک در یک بسته بندی مناسب قابلیت کنترل بیشتری دارد.

اما برای بحث بسته بندی میوه خشک می توان از روش های مختلف دستگاهی و حتی خانگی استفاده کرد؛ در واقع بسته بندی میوه خشک در منزل از جمله روش هایی است که می تواند به توسعه ی این حوزه کمک نماید.

بسته بندی های فانتزی و کادویی برای مواردی مانند جشن های تولد و مهمانی های خاص از جمله گزینه هایی است که برای کار در حوزه ی خانگی می توان مثال زد.

فروش میوه خشک بسته بندی شده زیر قیمت بازار

اگر چه قیمت میوه خشک سال 96 و سال های قبل با نرخ های مناسب تری در مقایسه با 97 و بعد از آن عرضه می شد، اما هنوز هم می توان قیمت های خرید عمده میوه خشک را با نرخ هایی مناسب و حتی زیر قیمت معمول بازار سفارش داد.

طبیعی است که این امر در مورد میوه خشک بسته بندی شده نیز صدق می کند؛ به ویژه که با گسترش روش های مختلف خرید و فروش مجازی میوه خشک، تولید کنندگان اصلی میوه خشک به راحتی در دسترس قرار دارند و نیازی به خرید واسطه ای نخواهیم داشت.

کافی است کیفیت و نوع بسته بندی مد نظر را از میان نمونه های موجود انتخاب کرده و از طریق خرید اینترنتی میوه خشک سفارش محصول دهیم.

پیداست که این روش برای خریدهای عمده مناسب خواهد بود و برای فروش های جزئی و خرده بایستی هزینه های ارسال را نیز مورد بررسی قرار داد.

پخش عمده میوه خشک بسته بندی شده

پخش عمده میوه خشک بسته بندی شده

اما برای افزایش فروش انواع میوه خشک بسته بندی شده چه روش هایی می تواند مفید واقع شود؟

بدون شک اگر دو فاکتور تبلیغات و بازاریابی به عنوان دو روش ایده آل در جذب مشتری به درستی مورد استفاده قرار گیرد، این امر محقق خواهد شد:

  • کودکان در مدارس نیاز به میان وعده های مفید غذایی دارند.
  • کارمندان در ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی.
  • ورزرشکاران مختلف نیازمند جذب کالری بالا هستند و از طرفی برای برخی ورزش های خاص مانند طبیعت گردی و کوهنوردی حمل میوه به صورت خشک شده مناسب تر است.
  • بحث پذیرایی و یا هدیه و کادو می تواند به صورت متفاوتی انجام گیرد.

می بینید که تمامی این موارد تنها بخشی از مثال هایی است که برای مصرف میوه خشک بسته بندی می توان مطرح کرد.

بدون شک اگر این بازارهای هدف به درستی شناسایی شده و میوه خشک بسته بندی شده ی مناسب برای عرضه انتخاب شود، می توان حجم بالایی از پخش میوه خشک را به این بازارها اختصاص داد.

لیست قیمت فروش میوه خشک بسته بندی شده

همچنان که برای انواع میوه خشک قیمت های متفاوتی داریم، بسته بندی های مختلف میوه خشک نیز بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله اندازه و کیفیت با قیمت های مختلفی عرضه می شوند.

بسته بندی های فلزی، تلقی، ظروف درب دار پلاستیکی، پاکت کرافت، بسته بندی های کادویی و فانتزی از انواع بسته بندی های مورد استفاده هستند.

همچنین از نظر وزن بسته بندی نیز موارد متنوعی داریم:

  • بسته بندی 40 گرمی
  • بسته بندی 50 گرمی
  • بسته بندی 100 گرمی
  • بسته بندی 200 گرمی
  • بسته بندی 250 گرمی
  • بسته بندی 500 گرمی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما